مدیریت تولید مثل در گوسفند وبز

مدیریت تولید مثل در گوسفند وبز

یکی از مهمترین راههای موفقیت در صنعت پرورش گوسفند مدیریت تولید مثل میش ها می باشد که دارای اثرات چشمگیر بر روی میزان درآمد پرورش دهندگان دارد. برای این منظور روش های مختلفی پیشنهاد شده است که در زیر به معرفی برخی از این روش ها و مزایای آنها می پردازیم.

۱)همزمان سازی فحلی میش ها

روش‏های مختلفی به منظور همزمان سازی فحلی در میش وجود دارد که از جمله می توان به استفاده از سیدر، اسفنج و تزریق پروستاگلاندین اشاره کرد. بسته به شرایط هر کدام از این روش ها می توانند مفید واقع شوند. با این حال استفاده از سیدر نسبت به سایر روش ها کاربرد گسترده تری دارد و تحت شرایط مختلف قابل استفاده می باشد.

طول مدت استفاده از سیدر ۱۲ الی ۱۴ روز می باشد و در روز آخر بعد از خارج سازی سیدر از واژن بسته به هدف مقدار مورد نیاز هورمون PMSG به عضله ران میش تزریق و ظرف مدت ۲۴ ساعت بعد میش فحل شده و آماده باروری می شود.

⭕️مزایا :

از مزایای این روش یکسان سازی شرایط گله می باشد ( آبستنی، آبستنی سنگین، میش تازه زا، بره های شیر خوار) از اینرو مدیریت تغذیه و نگهداری آنها بسیار آسان و دقیق خواهد بود ( چون جیره میش آبستن سنگین با میش تازه زایمان کرده از نظر کیفیت و حجم فرق می کند).

علاوه بر این در صورت تمایل دامدار به دو بار زایش در یک سال میتوان از این تکنیک به منظور فحل آوردن میش ها استفاده کرد. قابل ذکر است که در دو ماه اول سال نسبت به فصل گرما میزان باروری میش ها بالاتر می باشد.

۲) استفاده از تلقیح مصنوعی

با استفاده از این تکنیک می ‏توان از تعداد قوچ‏های موجود در گله کاست ( تقریبا ۶۰ درصد) به گونه‏ای که به ازای هر ۱۰۰ راس میش ۵ راس قوچ نگه داشت. با استفاده از این روش می‏توان بعد از همزمان سازی فحلی، میش‏ها را با اسپرم قوچ مورد نظر بارور کرد. در ضمن می توان بره های ماده را در سنین ۱۰ الی ۱۰/۵ماهگی نیز بارور کرد. علاوه بر این با استفاده از این تکنیک می توان فاصله ۲ زایمان میش را از ۱۲ ماه به ۸ ماه کاهش داد.

⭕️مزایا :

با استفاده از این تکنیک می توان زمان تولد بره ها رامحاسبه نمود و بهترین زمان را در این رابطه انتخاب کرد. قابل ذکر است که در استان مرکزی ۱۰ الی ۲۰ بهمن بهترین زمان تولد می باشد. این امر سبب می‏شود که زمان عرضه بره ها در اردیبهشت ماه که قیمت گوشت به سبب کمبود بره و گوساله پرواری بسیار بالاست باشد.

همچنین در حال حاضر با توجه به اینکه در تیرماه اکثر بره‏ها را از شیر می گیرند با کاهش قیمت مواجه میشویم که با استفاده از این تکنیک می توان بر این مشکل غلبه کرد.

از سوی دیگر با تلقیح میش ها در زمان خاص می توان زمان زایش را با روزهای خاص مانند عید قربان که تقاضا جهت بره کم وزن بالا می رود هماهنگ نمود.

این تکنیک از بعد تغذیه ای نیز قابل توجه است یه گونه ای که در ابتدای سال که گله به مرتع می رود و بره ها قابلیت هضم علوفه را دارند می توان از علوفه و گیاهان تازه روییده شده مراتع استفاده کرد.

یکی از نکات مهم در مدیریت پرورش گوسفند وبز مصرف جیره فلاشینگ می باشد

تعریف :

عمل افزایش جذب موادمغذی قبل وحین جفتگیری میش را اصطلاحا فلاشینگ می گویند

به این ترتیب که در میش مولد ۱۴ روز قبل از زمان باروری ۲۵% جیره روزمره را از نظر کمی و کیفی افزایش می دهند ، این در دام ماده آمادگی جهت باروری و درصد دوقلوزایی را افزایش می دهد و در دام نر نیزسبب فعال شدن بیشتر دستگاه تولید مثل می شود

اثر جیره فلاشینگ :

در اثر تغذیه خوب و مناسب میشها میزان اسید پروپیونیک در شکمبه افزایش می یابد که پس از جذب در خون باعث بالا رفتن میزان گلوکز خون شده و این افزایش باعث ترشح بیشتر هورمون گنادوتروپین می شود و بالا بودن میزان این هورمون سبب بالا رفتن درصد تخمک گذاری میش می شود

⭕️دستورالعمل اجرایی مصرف کنسانتره مخصوص :

میشهایی که فقط با استفاده از مرتع تغذیه می شوند باید در نژاد سبک هرشب ۲۰۰ گرم کنسانتره و در نژاد سنگین ۳۵۰ گرم کنسانتره مصرف کنند

همچنین میش هایی که در زمان جیره فلاشینگ از پس چر مزارع استفاده می کنند باید در مدت ۱۴ روز که جیره فلاشینگ مصرف می کنند زمان ماندن آنها در پس چر حداقل دوبرابر شود و اگر تمام وقت در پس چر هستند این ۱۴ روز حتما به پس چر جدید منتقل شوند .